Центр польської мови та культури

Центр польської мови та культури є структурною одиницею Польського культурно-освітнього товариства „Відродження” й Бердянського університету менеджменту і бізнесу. Цей науково-дидактичний осередок засновано у 2004 році з огляду на значну зацікавленість польською культурою з боку студентів цього ВНЗ. Не без клопотань Спілки польської молоді тут стали проводитись заняття з польської мови (як другої іноземної) для всіх бажаючих. Дуже важливим досягненням було створення польсько-українського факультету при Інституті підприємництва. Наступним кроком, що свідчить про поступальний розвиток, було заснування Центру польської мови й культури. Це вдалося зробити завдяки фінансовій допомозі Фонду “Pomoc Polakom na Wschodzie” (Допомога полякам на Сході).
Цілі, які ставили перед собою організатори, були дуже широкі. Вони обіймали такі завдання, як-от:

• розповсюдження польської мови і культури;
  • створення бібліотеки польської літератури і літератури про Польщу;
  • надання допомоги у вивченні польської мови студентам БІПу, членам Товариства і всім охочим;
  • створення методичного кабінету для вивчення польської мови і культури;
  • забезпечення вільного доступу до електронних засобів інформації і Інтернету;
  • проведення конференцій, симпозіумів, конгресів, виконання науково-дослідних праць та інших освітніх заходів, спрямованих на розповсюдження знань про Польщу, її культуру, науку і мистецтво, на проблеми польсько-українських взаємовідносин, а також на піднесення рівня кваліфікації працівників БІПу і членів Товариства;
  • популяризація польських наукових досягнень в Україні;
  • залучення науковців польського походження і всіх зацікавлених осіб до роботи в Центрі, у проведенні досліджень, тематично пов’язаних з Польщею, а також написання наукових праць і дипломних робіт;
  • встановлення партнерських зв’язків з науково-дослідними й освітніми установами в Польщі і Україні, а також подібними установами польської діаспори в світі з метою проведення спільної діяльності”.

На сьогодні Центр є динамічним науково-дидактичним осередком, який тісно співпрацює з кафедрою слов’янської філології Бердянського університету менеджменту і бізнесу і організовує заняття з польської мови і культури. Завдяки постійній підтримці з боку Фонду „Pomoc Polakom na Wschodzie” (Допомога полякам на Сході) осередок займає дві великі кімнати, має аудіовізуальне устаткування, супутникову телевізійну антену, ксерокс, чотири комп’ютери, ноутбук і т. ін. Саме тут створюється перша польська бібліотека у східній Україні.
У 2007 / 2008 навчальному році в Центрі працювали троє кандидатів наук і двоє магістрів. Це особи польського походження, вони ж є членами товариства “Відродження”. Використовуючи можливість, надану їм договором, вони систематично вдосконалюють свою професійну майстерність в університетах Варшави, Кракова, Жешува, Любліна і Києва.
Центр є співорганізатором наукових конференцій і семінарів, а також бере активну участь у дослідженнях, що проводяться з провідними науковими центрами, прикладом чого є тісне співробітництво з кафедрою полоністики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка на чолі з професором, доктором філологічних наук Ростиславом Радишевським та численні публікації в наукових виданнях в Україні і в Польщі.