Літня школа «З польською мовою щодня»

Літня школа польської мови

Цього року літня школа «З польською мовою щодня» відбувалася в Бердянському університеті менеджменту і бізнесу. Організатором інтенсивного мовного курсу для дітей і молоді були Польське культурно-освітнє товариство «Відродження» та Центр польської мови та культури при університеті, а фінансувався захід організацією, що опікується польською діаспорою в усіх країнах світу «Wspólnota Роilska», з фондів виділених Сенатом Польщі.

У рамках літньої школи, окрім традиційних аудиторних занять, було організовано численні майстер-класи зі співів і танців, малювання й виготовлення елементів національної символіки, вражаючі екскурсії та квести.

КЕлючовим моментом літньої школи польської мови в Бердянську стало святкування Дня польського війська (15 серпня) та участь у акції вшанування українських вояків, які разом із поляками боролися проти червоної навали у 1920 році «Полум’я братерства».

Ця дата, 15 серпня, увійшла до історії під назвою «Диво на Віслі» та має загальноєвропейське значення й український вимір.

Юзеф Пілсудський коментував українсько-польський союз так: "Йде боротьба за нашу і вашу свободу проти спільного ворога. Я впевнений, що розуміння між Українською і Польською республіками принесе славу й добробут обом народам. ... Від імені Польщі проголошую: "Хай живе вільна Україна!".

 
 
 

 

 

 

 CEDIMES  Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie WielkopolskimEkonomii i Innowacji w Lublinie SZKOŁA PRZEDSIÄ KAZIMIERZA KUJAWSKIEGO   Image   Wyższa Szkoła Umiejętności im. Stanisława Staszica w Kielcach         ​