Міжнародна науково-практична конференція «Вплив польської парадигми на формування громадянського суспільства на сході України»

На базі «Бердянського університету менеджменту і бізнесу» відбулася міжнародна науково-практична конференція під назвою «Вплив польської парадигми на формування громадянського суспільства на сході України».

Конференція проходила під егідою Інституту славістики Польської академії наук і посольства республіки Польща в Україні. Високий рівень конференції визначився тим, що в цьому науковому форумі взяли участь провідні фахівці університетів Познані, Варшави та Кракова, а також представники кафедри полоністики Львівського національного університету імені Івана Франка та Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

В якості почесного гостя, в роботі конференції взяла участь консул республіки Польща в Украіні пані Барбара Качмарек.

У своїх виступах доповідачі аналізували різні аспекти польського впливу на сході України, і відзначали безумовно позитивні тенденції цього впливу, в умовах поступової інтеграції українського соціуму в європейське співтовариство.

Слід зазначити, що в рамках конференції пройшов ще й практичний семінар на тему «Особливості викладання польської мови в Україні, як іноземної». В роботі семінару взяли активну участь викладачі Харкова, Маріуполя, Кривого Рогу, Дрогобича та Ніжина.

В цей же день відбулося ще одне важливий захід міжнародного рівня. На базі Бердянського університету менеджменту і бізнесу урочисто був відкритий перший в Україні українсько-польсько-турецька Центр інформації і співпраці. Слід зазначити, що в Польщі і Туреччини подібні центри вже існують і активно працюють.

Керівник Турецького суспільства в Запорізькій області пан Туран Тусун  у своєму виступі зазначив, що метою Турецького суспільства в Україні є не тільки популяризація турецької мови і турецької культури. Пан Тусун бачить хороші перспективи в галузі розвитку економічного співробітництва Україна-Туреччина.

У відкритті центру взяли участь ректор БУМіБ професор Лідія Антошкіна, консул республіки Польща в Україні пані Барбара Качмарек та голова товариства Турецької культури в Україні пан Туран Тосун.

Крім встановлення бізнес контактів, центр буде здійснювати всебічну допомогу у вивченні культурних традицій, історії і мови країн учасниць цього проекту. Особлива увага - допомога громадським організаціям, які зацікавлені в гуманітарному співробітництві з Туреччиною і Польщею.