Тренінг "Захист прав внутрішньо переміщених осіб"

Команда юридичної клініки Бердянського університету менеджменту і бізнесу 20 листопада 2019р. в Маріупольському державному університеті, за підтримки Норвезької ради у справах біженців, прийняла участь у тренінгу на тему "Захист прав внутрішньо переміщених осіб" та у робочій зустрічі з керівниками юридичних клінік ЗВО Донецької та Запорізької областей.

У тренінгу взяли участь студенти II-III курсів спеціальності «Право», які є консультантами Юридичної клініки.

Директор Регіонального центру з надання БВПД у Донецькій та Запорізькій областях Павло Наливайко окреслив часті проблеми, з якими клєнти звертаються за правовою допомогою, і наголосив на важливості розвитку навичок спілкування для майбутніх фахівців-правників. Детальніше про ефективну комунікацію та управління емоціями розповіла заступник директора центру Оксана Савицька.

З основними завданнями та результатами діяльності Норвезької ради у справах біженців студентів ознайомив її представник Дмитро Потоцький. Також серед спікерів були провідний юрист Норвезької ради Любов Лисенко, яка окреслила питання правової допомоги в реалізації прав внутрішньо переміщених осіб. Студенти дізналися, як здійснюється процес оформлення та поновлення документів, реєстрація актів цивільного стану та захист прав ВПО на соціальне та пенсійне забезпечення.

Тренінг завершився обговоренням проблемних питань, пов'язаних із захистом прав внутрішьно переміщених осіб, та шляхів їх вирішення.

Корисні ресурси:

Довідково-інформаційна платформа правових консультацій «WikiLegalAid»

Дистанційні курси з БВПД