ЗВІДКИ БЕРЕТЬСЯ АГРЕСІЯ ПІД ЧАС СВЯТ?

З початку року на вулицях міст України почастішали випадки нападу на перехожих.

Під час новорічних свят, поліція все частіше фіксувала агресивні напади на перехожих. Тільки за перші тижні 2020 року розслідують десяток гучних випадків: нападу підлітків, спроби зґвалтування, бійки. Звідки такий сплеск агресії і як з ним боротися. «Група підлітків забила чоловіка до смерті», «Жінка виявила два трупи в шафі орендованої квартири», «Чоловік атакував дівчину і намагався її зґвалтувати» - такими заголовками рясніють новинні стрічки перших днів 2020 року. Нещодавно поліція затримала чоловіка, який напав на 19-річну жительку Києва. Зловмисник 21 разів ударив дівчину ножем - намагався зґвалтувати і мало не вбив. Навіть дізнавшись, що його затримали, дівчина відмовляється спілкуватися з журналістами, до сих пір боїться. Всього кілька днів тому Олену відключили від апарату штучного дихання. Під час самого затримання та в суді підозрюваний поводився спокійно. Як і група підлітків, які напали на чоловіка на вулиці і забили його до смерті палицями і ногами.

Психологи констатують, що така агресія в період передноворічних свят - не випадкова. На поведінку людей впливають кілька факторів: від економічної та політичної ситуації в країні - до власного горя на тлі загальних урочистостей. Соціальні оцінки та очікування, що накладаються на людину і його ухвалення рішення щодо подальшого розвитку ситуації, не дозволяють йому повернутися на ту позначку, з якою він почав.

Ти агресивний до себе перш за все, через те, що не справляєшся зі своєю ситуацією, а вже потім ти проявляєш цю агресію до інших.

Через неможливість змінити щось глобально, люди вихлюпують злість на незнайомцеві. А в період свят особисті проблеми можуть стати поштовхом до так званої помсти тим, кому пощастило більше. Причому чоловіки частіше схильні наламати дров в стані агресії. У жінок це може призводити до тяжких депресивних станів. А у чоловіків - до провокації якихось бійок і агресії по відношенню до інших.

Побороти таку агресію можна - тут головне взаємодіяти і показати, що існують не силові методи вирішення проблем.

Якщо Ви відчуваєте подібні проблеми, не можете самостійно приборкати агресію, можете звернутися за консультацією до психологічної служби університету.

Будьте добрішими!