День безпеки в Інтернеті

Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого. Наприклад, 11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаної мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі.

Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращого і більш безпечної онлайн-спільноти. Воно служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернету.

Відзначення Дня безпечного Інтернету в Україні.

2009 року Коаліція за безпеку дітей в Інтернеті за ініціативи «Майкрософт Україна» оголосила про запуск соціальної кампанії «Місяць безпечного Інтернету».

2013-го цього дня було проведено прес-конференцію Інтернет асоціації України, під час якої наголошено, що завданням вітчизняної інтернет-спільноти є віднаходження компромісу між ефективністю та безпечністю використання Інтернету з урахуванням української специфіки.

ІнАУ розробила Загальні правила роботи в Інтернеті та готується до перекладу пам'ятки з безпеки в Інтернеті для дітей «Play and Learn: Being online», який розробила організація Insafe.

ІнАУ визначила, що найнебезпечнішими порушеннями в інформаційній сфері є:

  • дитяча порнографія,
  • прояви расової на національної нетерпимості,
  • тероризм.

Для викорінення найбільш небезпечного контенту створено постійну «гарячу лінію» з веб-інтерфейсом, де кожен користувач може залишити свою скаргу про інформаційні порушення в Інтернеті.[

ЛОМО «Старт» у 2014 році долучилась до Дня безпечного Інтернету як національний координатор в Україні та продовжує цю діяльність до 2017 року. Діяльність організації спрямована на формування безпечної поведінки в Інтернеті дітей та молоді, батьків, педагогів, молодіжних працівників, бібліотекарів та  реалізується в рамках неформальної та формальної освіти.

У 2015 році членами ЛОМО «Старт» було розроблено практичний посібник «Освіта в сфері прав людини в Інтернеті» для роботи з дітьми та молоддю, викладачами та батьками, бібліотекарами та молодіжними працівниками.

У 2016 році проведений відкритий конкурс[ для пошуку регіональних координаторів Дня безпечного Інтернету в Україні. Рекомендації для батьків, директорів шкіл, соціальних педагогів, розроблені членами ЛОМО «Старт» друкуються як на сайтах партнерських організацій, так і у друкованих виданнях видавництва «Шкільний світ».

Постійними організаторами заходів  для дітей та молоді до Дня безпечного Інтерну в Україні є Міністерство освіти і науки України, ДНУ Інститут модернізації освіти, та його партнери, дитячі та молодіжні організації, заклади освіти, громадські організації, бібліотеки, вищи навчальні заклади всіх рівнів, інститути післядипломної педагогічної освіти, видавництва для педагогів.

7 лютого 2017 року День безпечного Інтернету відзначався у світі під гаслом «Будь зміною: об'єднаймося для кращого Інтернету».

6 лютого 2018 року — під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою», з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. В Україні засновано ГО «Центр кращого Інтернету».

День безпечного Інтернету 2020 відзначається 11 лютого 2020 року під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

Для того, щоб дізнатися, як День безпечного Інтернету відзначається в світі та Україні слідкуйте за хештегами  #SID2020 та  #SaferInternetDay, #ДеньБезпечногоІнтернету у соціальних мережах.

 
 
 

 

 

 

 CEDIMES  Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie WielkopolskimEkonomii i Innowacji w Lublinie SZKOŁA PRZEDSIÄ KAZIMIERZA KUJAWSKIEGO   Image   Wyższa Szkoła Umiejętności im. Stanisława Staszica w Kielcach         ​