Видатній українській шістдесятниці Ліні Костенко — 90 років

Її поезії — феноменальні, філософські, космічні — розібрані на цитати...

Ліна Костенко — народна поетеса, еталон української патріотичності. Ніколи не боялася говорити правду. І не скорилася, коли радянська влада заборонила друкувати її роботи.

Свої перші вірші випустила в 16 років. Після навчання в університеті видала дебютну збірку поезій — «Проміння землі». Її «Зоряний інтеграл» 1962 року заборонила до друку цензура — тоді ім'я Ліни Костенко зникає на 15 років.

А втім, у період писання «в шухляду» майстриня створила одні з найвідоміших своїх творів — «Берестечко» та «Марусю Чурай» (який чекав на свій вихід 6 років).

У 2010 році письменниця видала свій перший прозовий твір — «Записки українського самашедшого».

А ви знали, що:

у 1963 році Ліна Костенко й Аркадій Добровольський написали сценарій до фільму «Перевірте свої годинники» — про загиблих українських поетів під час Другої світової війни. Фільм відзняли 1964 року, але на екрани він так і не вийшов. Остаточний варіант «Хто повернеться — долюбить» так сильно змінили, що жінка відмовилася від авторства сценарію.

у 2005 році Ліна Костенко взяла участь в експедиції до Чорнобильської зони, рятуючи артефакти народної культури від знищення;

2019 року вийшла збірка дитячих віршів поетеси — «Бузиновий цар», уперше надрукованої шрифтом Брайля.