Всесвітній день статистики

Всіх нас напевно кожен день або майже постійно цікавить одне і те ж питання: який наш стан справ? Ми збираємо дані, намагаємося аналізувати минулі та поточні події, окреслюючи найближчу перспективу і приходимо до тих чи інших висновків, як відомо з джерела. Приблизно цими ж діями займаються люди, які освоїли методи й засоби дуже корисної галузі знань і досягнень нашої цивілізації – статистики. Статистика відома ще з давніх часів. Методи, які вона використовує у своїй основі, описуються ще в Книгах Старого Завіту. Корисність спостереження та аналізу всіляких даних сприяє розумному розпорядження ресурсами й мудрій поведінці. Все це необхідно і можна застосувати й для нашого виживання, і для виживання наступних поколінь.

Після Другої Світової Війни, за даними проекту DilovaMova.com, в 1947-му році при Організації Об’єднаних Націй була створена спеціальна статистична комісія. На неї були покладені незвичайні функції. Вона повинна була розробити й встановити універсальні міжнародні методологічні стандарти та принципи, які могли б бути застосовні в будь-якій статистичній сфері та працювати на благо для будь-якої країни. Це було непросте завдання. Для її вирішення були залучені самі передові вчені та задіяно потужний науковий потенціал, зібрана безпрецедентна відкрита база даних, яка постійно актуалізується. Задача була вирішена.

Зараз, використовуючи методи і напрацювання цієї міжнародної комісії, практично кожна держава має у своєму арсеналі інструменти мудрих і виважених рішень. Є можливість компетентно проводити аналіз глобальних явищ.

Враховуючи внесок статистичної науки в розвиток і вдосконалення сучасних процесів управління ресурсами та економікою нашої цивілізації, віддаючи данину поваги та визнання всім, хто так чи інакше сприяв розвитку цієї вельми корисною галузі, на 41-й сесії ООН Статистична комісія прийняла рішення заснувати Всесвітній день статистики. Відповідна резолюція Генеральної Асамблеї ООН № 64/267 була прийнята 3-го червня 2010-го року. Дата щорічного святкування цього Дня була визначена на 20-е жовтня.

У цей День ми приєднуємося до привітань і поздоровлень на адресу всіх, хто так чи інакше зв’язав свою діяльність з цієї корисною сферою і бажаємо їм успіхів і нових досягнень! Вітаємо з Міжнародним днем статистики!

Цікаво, чи поз’язали ви свою трудову діяльність зі статитикою, як саме?